Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

kwiecień 3, 2018 Wyłączono przez admin

Wybór przedszkola jest dla rodziców trudną decyzją. Jeśli chodzi o same placówki edukacyjne najczęściej wybierane są prywatne przedszkola. Za tą decyzją zwykle przemawia ciekawsza oferta edukacyjna i zajęcia dodatkowe, które oferuje placówka.

prywatne przedszkola

Dla rodziców oferta zajęć dodatkowych jest wyznacznikiem tego, że dana placówka przedszkolna jest lepsza. Jak wiadomo każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku lepszy start stąd też wybór przedszkola jest często podyktowany oferta edukacyjną.

Nauka języka obcego

Nauka języka obcego w przedszkolu daje dzieciom możliwość nabycia pozytywnych doświadczeń i rozwinięcia motywacji do nauki w późniejszej edukacji szkolnej. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbudzanie w dziecku świadomości językowej i wrażliwości kulturowej.

zajecia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Przedszkolaki poprzez zabawę mają możliwość zapoznania się z podstawowymi środkami plastycznego wyrazu. Mają tutaj do dyspozycji kolor formę czy kompozycję. zajęcia plastyczne rozwijają kreatywność u dziecka. Zajęcia plastyczne są dla dziecka źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o tym co go otacza.

Zajęcia gimnastyczne

Przedszkole prywatne w swojej ofercie często posiadają zajęcia gimnastyczno rozwojowe. Są one bardzo przydatne szczególnie na etapie rozwoju ruchowego dziecka, zajęcia mają na celu zapobiegać powstawaniu wad postawy. Chodzi również o to by zadbać o harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę sprawności ruchowej dziecka.

Warsztaty teatralne

Zabawa w teatr i różnego typu przedstawienia to bardzo istotny element pracy pedagogicznej przedszkola. tego typu zajęcia rozwijają wyobraźnie i fantazje u dziecka, jak również zdolność do myślenia mowy. Ponadto wywierają wpływ na postawy moralne dzieci, wzmacniają zmysł obserwacji, kształtują osobowość.

To oczywiście tylko niektóre z zajęć jakie oferują przedszkola prywatne. Przed wyborem przedszkola powinniśmy zatem bacznie przyjrzeć się temu co placówka posiada w ofercie edukacyjnej. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe bardzo ciekawą ofertę mają prywatne przedszkola w Częstochowie. Jednym z nich jest przedszkole prywatne www.hocki-klocki.com.pl na stronie dostępna cała lista dodatkowych zajęć jakie oferuje przedszkole.

Przeczytaj również: https://www.tatento.pl/a/725/program-nauczania-w-przedszkolu-jak-wyglada-edukacja-przedszkolna