Wyprawka dla dziecka – wybieraj mądrze!

Każdy młody rodzic podczas kompletowania wyprawki ma sporo dylematów. Co wybrać? gdzie kupić? W jakiej ilości? Wiadomo, każdy rodzic chce dla swojego maluszka wybrać to co najlepsze, zadbać o jego wygodę i dobro jak najlepiej potrafi. Publikujemy kilka cennych porad na temat kompletowania wyprawki.

Atestowane produkty

Kupując produkty często czytamy ich skład, to gdzie były wyprodukowane itp. w przypadku wyprawki nie może być inaczej. Produkty dziecięce muszą być atestowane, certyfikowane, w pełni bezpieczne dla dziecka.

Kupuj tylko w dobrych sklepach

Duże znaczenie ma to w jakim sklepie chcemy skompletować wyprawkę. Sklepów dziecięcych mamy mnóstwo zarówno w internecie jak i tych dostępnych stacjonarnie. Podstawową kwestią jaką należy się wystrzegać to, że tanie niekonieczne oznacza dobre. Są wśród produktów dziecięcych takie, które chcemy by służyły dziecku przez np. kilka miesięcy w nienaruszonym stanie. Dotyczy to głównie takich akcesoriów jak łóżeczka dziecięce (120×60 i w innych wymiarach) zabawek dziecięcych czy modnych w ostatnim czasie akcesoriów do pokoiku dziecięcego – namioty tipi. Nikt nie chciałby przecież sytuacji w której np. łóżeczka dziecięce czy namioty tipi zniszczyły się w przeciągu kilku miesięcy i pojawiłyby się na nich jakieś defekty.

Tylko to co potrzebne

Wiele młodych mam do kompletowania wyprawki podchodzi w sposób chaotyczny wyznając zasadę, że przyda się wszystko. To duży błąd! Nie ma sensu gromadzić rzeczy z których dziecko nie wykorzysta. Kilkanaście par bluzeczek, skarpetek czy innej tego typu odzież nie ma tutaj większego sensu. Dziecko zwyczajnie nie zdąży tego wynosić. Warto ograniczy się do tak zwanego minimum i ewentualnie później coś dokupić. Co innego jeśli chodzi np. o produkty pielęgnacyjne tych nikt nie jest za mało i zawsze się przydają. Pieluchy bambusowe 120 x120 w takim rozmiarze mają wiele zastosowań w codziennym życiu maluszka. Pieluchy bambusowe mogą służyć jako przewijak, otulacz, czy jako lekki kocyk.

kompletowanie wyprawki

Żeby zaoszczędzić czas podczas kompletowania wyprawki najlepiej zdecydować się na zakup produktów w jednym sklepie. Idealnym przykładem takiego sklepu jest Mini Ania (sprawdź szczegóły na stronie: www.miniania.pl) zaopatruje on młode Mamy w niezbędne akcesoria dla maluszka, można w nim znaleźć łóżeczka dziecięce 120×60 i w innych rozmiarach, namioty tipi dla dziewczynek i chłopców oraz niezwykle przydatne pieluchy bambusowe 120×120 i w innych wariantach.

Wózek spacerówka jakiego jeszcze nie było

Wspólne spacery z dzieckiem to nieodłączny element życia rodziny. jednak zawsze z wózkami występował jakiś problem jak np. niemożliwość schowania do samochodu, czy problem z wnoszeniem po schodach itd. Problemy te zniknęły, kiedy na światło dzienne wyszedł interesujący model wózka spacerowego Omnio. O jego zaletach przeczytasz więcej na stronie producenta, jednak na pewno skończą się problemy z jego transportowaniem czy przenoszeniem/wnoszeniem. jedną z głównych zalet jest możliwość szybkiego złożenia wózka w kompaktowe rozmiary i np. założenie na plecach podczas spaceru. Wózek Omnio to ciekawa propozycja, którą warto uwzględnić rozglądając się za wyposażeniem dla dziecka.