maj 9, 2018 Wyłączono przez admin

Wybór szkoły podstawowej dla naszego dziecka, to bardzo ważna decyzja, która będzie miała wpływ w przyszłości na jego życie zawodowe. Warto wybrać szkołę, która spełni większość potrzeb naszych dzieci. Dobra lokalizacja, nienaganna opinia o szkole oraz możliwość różnorodnych zajęć dodatkowych, to podstawa idealnej szkoły.

Szkoła podstawowa ma za zadanie rozwijać zainteresowania, kształcić, pomagać w zdobywaniu wiedzy oraz pomoc w podjęciu decyzji o kolejnych latach.

Szkoła publiczna dlaczego warto o niej pomyśleć?

W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, czy lepszym wyborem będzie publiczna czy prywatna szkoła podstawowa. Tychy słyną z dobrej opinii na temat niepublicznej szkoły podstawowej ”Otwarte okno”. Prywatna szkoła w Tychach posiada liczne certyfikaty np. certyfikat nowoczesnej edukacji wczesnoszkolnej. W szkołach prywatnych klasy są nieliczne, gdyż w mniejszych grupach nauczyciel jest w stanie przeznaczyć czas dla każdego ucznia, natomiast klasa 30 osobowa, to wada którą posiada szkoła podstawowa. Tychy a w zasadzie mieszkańcy Tych mogą się cieszyć niepubliczną szkołą ”Otwarte Okno” (sprawdź: www.otwarteokno.edu.pl), ponieważ posiada ona odziały specjalne, nowoczesne sale, pracownie językowe, plac zabaw z ogrodem oraz wiele innych udogodnień, które przemawiają za tym, aby właśnie nauczycielom tej szkoły powierzyć opiekę swoich dzieci.

szkoła podstawowa

W szkołach prywatnych występuje wysoka jakość nauczania dzieci. Szkoły oferują dobre warunki nauki, stosują sprawdzone metody nauczania oraz dają możliwość rozwoju dzieciom bardziej lub mniej zdolnym. Dzieci mogą liczyć na pomoc nauczycieli. Cechą immanentną prywatnych szkół jest ścisła współpraca z rodzicami. Dotyczą one nie tylko wspólnego rozwiązywania problemów wychowawczo-edukacyjnych dzieci ale także sprawy szkoły.

Sporo szkół niepublicznych decyduje się na własną kuchnie zamiast korzystania z usług cateringu. W jadłospisie brane są pod uwagę dzieci z różnymi alergiami, nietolerancjami więc rodzice mogą być spokojniejsi o zdrowie dziecka. Dodatkowo coraz to więcej szkół niepublicznych decyduje się na posiadanie zwierzątka np. żółw, królik, papuga. Jest to dodatkowa atrakcja dla dzieci, a także decyzja o pupilku w szkole pozwala poczuć się dzieciom, jak w domu.