Pomysły na wakacyjne zabawy!

lipiec 10, 2018 Wyłączono przez admin

Wakacje to dla dzieci czas wolny od obowiązków związanych z nauką. Mają mnóstwo czasu na to by móc aktywnie spędzać czas ze swoimi rodzicami, ale również rówieśnikami czy rodzeństwem. Najczęściej dzieciakom nie brakuje kreatywności, z niczego potrafią zrobić coś niesamowitego. Jednak przychodzi również moment nudy, kiedy to zastanawiają się w co teraz można się pobawić. Oto kilka propozycji zabaw na wakacyjne zabawy!

Zawody sportowe

Jeśli pod opieką akurat jest większa gromadka dzieciaków warto zorganizować zawody sportowe, które świetnie pobudzą ich do zabawy. Taka zdrowa rywalizacja to bardzo dobry pomysł, dzięki temu nauczy to dzieci, że nie zawsze się wygrywa, często trzeba obejść się smakiem pierwszego miejsca. Wystarczy kilka gadżetów, a już jest pomysł na zabawę. Zorganizuj piłkę do siatkówki, aby zorganizować zawody w największej liczbie odbić stylem dowolnym. Rakieta tenisowa i piłeczka sprawdzą się idealnie również podczas konkursu na liczbę odbić. Możesz także zorganizować tor przeszkód i podzielić dzieciaki na drużyny, które będą ze sobą rywalizować. Aby dzieciaki miały motywację można również zorganizować ciekawe nagrody, które jednak nie urażą pozostałych uczestników. Mogą to być dwie gałki ulubionych lodów, zamiast jednej albo też dzień wolny od obowiązków domowych.

Zabawy z balonami

Balony to elementy, które chyba nigdy nikomu się nie znudzą. Kto z nas nie traktował balonów jako piłki i nie odbijał ich rękoma czy kopał nogami? Aby rozruszać maluchy warto zorganizować taniec z balonem. Co więcej, podczas letnich upałów warto zorganizować bitwę na balony wodne, pozwoli to na delikatną ochłodę ciała podczas upału. Wystarczy kilka balonów, do których wlejemy wodę. Następnie podzielimy sprawiedliwie na każdego uczestnika odpowiednią ilość i na gwizdek rozpoczynamy bitwę. Na pewno ciekawą zabawą okaże się również wciąganie helu z balonów na hel. Balony na hel można zakupić już wypełnione lub też osobno balon, a osobno hel (zobacz: https://towarnafestyny.pl/).

Dziecięca kreatywność nie ma końca, dlatego też zakupienie balonów na hel z pewnością, oprócz samego wciągania helu, który zmienia w zabawny sposób głos, będzie trafną decyzją. Dzieciaki chętnie będą ze sobą rywalizować, a zawody sportowe będą najlepszym pomysłem!