Które przedszkole najlepsze?

maj 7, 2018 Wyłączono przez admin

Miesiąc kwiecień wielu rodzicom kojarzy się z wyborem przedszkola dla dziecka. Jak wiemy przedszkoli jest dużo, a dzieci jeszcze więcej stąd już w kwietniu trzeba zapisać dziecko do przedszkola. Wybierając przedszkole rodzic powinien mieć na uwadze przede wszystkim dobro, bezpieczeństwo oraz rozwój dziecka. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji różne przedszkola w zależności od naszych oczekiwań oraz zdrowia dziecka.

Coraz częściej rodzice pytają o dodatkowe zajęcia w przedszkolach i specjalistyczną rehabilitację. Najwięcej takich pytań zadają rodzice dzieci niepełnosprawnych chcąc zagwarantować swojemu dziecku, to co najlepsze. Mając do dyspozycji przedszkole ogólnodostępne, integracyjne lub przedszkole z oddziałami specjalnymi rodzic powinien kierować się niepełnosprawnością dziecka oraz jego potrzebami.

Przedszkole ogólnodostępne

W przypadku niewielkiej niepełnosprawności dziecka, kiedy nie jest wymagana odpowiednia opieka, możemy zdecydować się na posłanie dziecka do zwykłego publicznego przedszkola. Warto jednak przed podjęciem decyzji zasięgnąć porady lekarza.

Przedszkole integracyjne

Do przedszkola integracyjnego uczęszczają dzieci zarówno pełnosprawne, jak i niepełnosprawne. Ideą przedszkola integracyjnego, jest włączenie dzieci niepełnosprawnych do grupy z dziećmi zdrowymi. Powoduje to, że dziecko nie czuje się inne, a zdrowe dzieci uczą się tolerancji, pomocy i tego, że człowiek chory nie znaczy gorszy. W przedszkolach integracyjnych każde dziecko traktowane jest tak samo i ma takie same prawa jak i obowiązki.

przedszkole

Przedszkole z oddziałami specjalnymi

W przedszkolu specjalnym znajdują się dzieci, które są niepełnosprawne.
Realizowany jest indywidualny tok nauczania. Nauczyciele pracujący w takich przedszkolach posiadają odpowiednie kwalifikacje. Dzieci są pod bezpłatną opieką psychologów, logopedów oraz rehabilitantów. Grupy przedszkole są niewielkie czteroosobowe dzięki czemu, nauczyciel ma czas dla każdego dziecka oraz są widoczne szybciej postępy. Przedszkole z oddziałami specjalnymi są dostosowane odpowiednio do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Wyposażone w odpowiednie podjazdy, toalety, oraz sale.

Przykładowe prywatne przedszkole, które prowadzi edukację integracyjną to Otwarteokno.edu.pl

Podsumowanie

Powinniśmy pamiętać, że każde dziecko niezależnie od tego, czy jest zdrowe czy niepełnosprawne ma prawo do pochwał, sukcesów, komfortu. Nie ma dzieci niezdolnych. Dlatego wybierając przedszkole powinniśmy się starać wybrać takie, które idealnie dopasuje się do potrzeb naszego dziecka, a jednocześnie pozwoli na rozwój oraz wydobycie tego, co mają najcenniejsze.

Przykładowe przedszkole które prowadzi edukację integracyjną i