Koszykówka – sport idealny dla dzieci!

czerwiec 4, 2019 Wyłączono przez admin

Koszykówka zapewnia dzieciom rozrywkę i pomaga im zebrać całą energię, ponieważ wymaga dużo skoków, biegania. Pomaga to również w koordynacji, ponieważ zazwyczaj trzeba robić więcej niż jedną rzecz na raz, aby skutecznie zdobyć bramkę przeciwnika

Niewątpliwie jest to fantastyczny sport grupowy, który wymaga dużo myślenia strategicznego i pracy zespołowej. W dłuższej perspektywie czasu jest w stanie poprawić umiejętności społeczne dziecka.

Gra w koszykówkę pomaga również w budowaniu charakteru dziecka. Ponieważ bycie dobrym koszykarzem wymaga dużo praktyki i determinacji, zatem każde dziecko może zdobyć ważne umiejętności do tego by móc prawidłowo funkcjonować w życiu.

Koszykówka to sport niezwykle aktywizujący, który jest w stanie zaspokajają nie tylko samą chęć i potrzebę ruchu. Wpływa niejako na kształtowania pewnych zachowań, uczy kultury i pokory.

Podczas zajęć sportowych, dzieci, oprócz motoryki, powinny także kształtować swoją pewność siebie. Każda podejmowana próba wykonania ćwiczenia nie może być deprecjonowana. Wręcz przeciwnie, powinna być doceniana przez opiekunów w celu wzmocnienia i budowania pozytywnego przekazu – mówi Edyta Czerwonka, trener koszykówki w Legia Basket Schools.

Gdzie na treningi?

Każda szkoła dysponuje zwykle obiektem sportowym w którym  dzieci mogą ćwiczyć do woli. Oprócz standardowego orlika szkoła dysponuje zazwyczaj również i boiskiem do gry w kosza. W niektórych szkołach organizowane są sportowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone pod okiem trenera. Oczywiście to nie jedyne miejsce gdzie dziecko może trenować koszykówkę, obecnie na wielu osiedlach można spotkać dobrze wyposażone boiska dla małych sportowców w tym również w pełni wyposażone boiska do koszykówki.

Dość popularnym rozwiązaniem są również przydomowe boiska do koszykówki. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na stworzenie takiego obiektu. Boisko do koszykówki mogą tworzyć jedynie właściciele prywatnych posesji na swoim terenie. Cena jaką trzeba zapłacić za takie przedsięwzięcie wcale nie jest wysoka. Na stronie COURTY można podejrzeć przykładowe projekt, wykonać wstępny projekt boiska i sprawdzić jaka będzie jego cena. Więcej na jak stworzyć przydomowe boisko do koszykówki znajdziesz na Courty.pl